KOLAY İADE POLİTİKASI VE KOŞULLARI


Müşterilerimiz siparişlerini teslim aldıktan sonra 14 (on dört) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin, ücretsiz olarak kolaylıkla iade edebilirler. Cayma hakkı süresi, malın alıcıya teslim edildiği günden itibaren başlar.

Ürünün tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş, ürün ambalajı bozulmamış ve hasar görmeyecek şekilde tekrar paketlenmiş olmasına ve anlaşmalı kargo firması iade kodu aracılığı ile gönderilmesine dikkat ediniz.

385 sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için alıcının; tarafına oluşturulan e-arşiv faturanın iade bölümlerini eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra imzalayarak iade kargo ile birlikte satıcıya göndermesi, e-fatura mükelleflerinin ise firma adına iade faturası düzenlemesi gerekmektedir.

Alıcının istekleri ve/veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar için cayma hakkı söz konusu değildir.

Sehven alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınamaz ve bedeli iade edilemez.

Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak müşteri hizmetlerine iletilmeli ve iade kodu alınmalıdır. Ürünün iade olarak gönderilme bilgisi, satıcı tarafından müşteriye iletilir. Bu görüşmeden sonra ürün, iade ile ilgili bilgileri içeren fatura ile birlikte alıcı adresine teslimatı yapan kargo şirketi iade kodu kanalıyla satıcıya ulaştırılmalıdır.

Satıcıya ulaşan iade ürün, belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de alıcı kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılamaz. Kredi kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi, ilgili bankanın tasarrufundadır.

İade sürecinde Mesafeli Satış Sözleşmesi iade koşulları geçerlidir.


İade ve Değişim Adresi: Monokrom & MadamVila - Camicedit Mah. Sakinler Sok. No:2/2 Merzifon / AMASYA