MADAMVILA BLOG

Sonbahar Ev Dekorasyon Önerileri...
Sonbahar Ev Dekorasyon Önerileri...
En Havalı Duvar Boyası Renkleri...
En Havalı Duvar Boyası Renkleri...

Doğa İle Bütünleşen Ev Dekorasyonları

heading_title



Son yıllarda doğaya karşı olan bilincin artmasıyla birlikte doğal yaşama ve doğaya dönüşte artış gözlendi. Eğer sizin de doğa ile iç içe bir yaşam tarzı hayaliniz varsa, ama doğaya inşa edilmiş eviniz yoksa, ümitsizliğe kapılmayın. Evinizde yapacağınız birkaç değişiklikle evinize doğanın dokunuşlarını taşıyabilir, ihtiyacınız olan tarzı yansıtabilirsiniz. Doğaya karşı sevginizi yaşam alanınıza uygulayabileceğiniz bazı püf noktalara dikkat ederek betonlaşmış yapıların soğukluğundan biraz olsun sıyrılıp ekolojik yaşama ayak uydurabilirsiniz. Bu yazımızda, doğa ile bütünleşen ev dekorasyonları için önerileri bulabilirsiniz.

Rustik Detaylar


Doğallığın ve doğanın ev dekorasyonuna yansıması şeklinde tanımlanan rustik tarz, doğadan esinlenen ahşap detaylar ile evinize ferah bir hava katar. Her daim doğadaymış gibi hissetmenizi sağlayan rustik tarz, son yıllarda aksesuar ürünlerinden mobilya tasarımına kadar pek çok alana kendine yer edinmiş durumda. Kum, beyaz ve toprak renklerinin hakim olduğu rustik tarza özellikle ahşap saatler, ahşap avizeler, metal detaylı panolar, porselen aksesuarlar eşlik ediyor.

Doğal Duvarlar


Eğer evinize doğayı taşımaya karar verdiyseniz, önceliğiniz mümkünse dış cephe, eğer değilse iç cephe duvar tasarımı olmalıdır. Duvarlarınızı tasarlarken doğal taşlardan yararlanabilir, evinizde farklı bir hava yaratabilirsiniz. Dilerseniz evinizin bir duvarını taşla kaplayarak da benzer hissi yaratabilirsiniz. Eğer böyle bir değişiklik istemezseniz duvar renklerinizde doğada sık karşılaştığımız beyaz, bej, toprak renkleri, kırmızı, yeşil ve mavi tonları da yardımınıza koşacaktır.

Daha Fazla Işık


Tabiatın tüm enerjisini evinize taşımak için evinize gün ışığının girmesini sağlamalısınız. Koyu renk perdeler yerine daha açık renkte perdeler tercih ederek hatta açık alanlar kullanarak güneş ışığından maksimum oranda yararlanabilirsiniz. Eşyalarınızı pencereleri kapatmayacak şekilde yerleştirmeniz de fayda sağlayan bir çözüm yolu olabilir.

Doğa İçin Ahşap


Gerçekten doğal yaşam tarzını yoğun bir şekilde evinize taşımaya karar verdiyseniz mobilyalarınızı fazla işlenmemiş, doğallığı ön plana çıkmış olan mobilyalardan seçebilirsiniz. Uzun kullanım için mat cilalı olan mobilyaları tercih etmelisiniz. Kaliteli ahşap seçiminde ceviz, akçaağaç, kiraz ağacı veya meşe, size istediğiniz havayı da verecektir. Ayrıca evinizin yer döşemesinde doğada sık bulunan renkleri tercih ederek doğanın güzelliklerini yaşam alanınıza taşıyabilirsiniz.

Dekorasyon Ayrıntıları


Rustik tarzdaki mobilyalarınıza ayrıntı katarken aksesuarlarınızı ahşaba uygun ürünlerden seçebilirsiniz. Metal saatler, büyük boy duvar saatleri, ahşap ve metal avizeler, masa lambaları ve panolarla ev dekorasyonunuzda daha doğal bir tasarım elde edebileceğiniz gibi rengarenk çiçeklerden, uzun ömürlü bitkilerden, beyaz renkli çerçevelerden, cam objelerden, mumlardan, renkli battaniyelerden de yardım alabilirsiniz.

Doğadan Hayvan Figürleri


Görsel sanatların tasarımda iyice yer bulduğu günümüzde her tarza hitap eden hayvan figürlerinin yer bulduğu panoların kullanımı da oldukça yaygınlaştı. Hem ahşap hem de metal detaylı hatta beyaz çerçeveli hayvan çizimleriyle evinizin dekorasyonunda farklılık yaratabilirsiniz. Ayrıca özel tasarım biblolarla da evinizi süsleyebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi evinizde doğa esintilerini barındırmanız oldukça kolay. Bütün önerilerden sonra geriye yaratıcılığınız kalıyor. Mimari kısmı hallettikten sonra tamamlayıcı ürünlerle taçlandırdığınız tasarımınızla istediğiniz havayı yakalayabilirsiniz. Aksesuar seçiminde isterseniz beğendiğiniz ürünleri satın alabilir, isterseniz kendin yap ürünlerini inceleyerek kendi ürünlerinizi kendiniz yapabilirsiniz. Bütün işlemleri bitirdikten sonra size doğadaymış hissi veren evinizin tadını çıkarabilirsiniz.