MADAMVILA BLOG

En Havalı Duvar Boyası Renkleri...
En Havalı Duvar Boyası Renkleri...

Sonbahar Ev Dekorasyon Önerileri

heading_title


Sonbaharın doğaya etkileri ile birlikte evinizde bazı değişiklikler yapmak, evinizi mevsime yakışacak bir dekorasyonla değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Ufak dokunuşlarla evinizi sonbaharın sarı ve turuncu renklerine uygun hale getirebilirsiniz. Bu yazımızda, evinizi nasıl sonbahara uygun bir hale getirebileceğinize dair kolay ve etkili püf noktaları bulabilirsiniz.

Yaz aylarındaki rengarenk ve dinamik olan evimizin hareketli halinden sıyrılıp daha sakin bir hal almak istiyorsunuz. Sonbahara uygun bir dekorasyon için doğanın dokunuşlarından, doğadan esinlenilen toprak ve yaprak tonlarından yararlanabilirsiniz. Evinizi dekore ederken farklı bölümlerde renk değişiklikleri yaparak, ahşap aksesuarlardan yararlanıp doğallığı yansıtarak, size istediğiniz sonbahar havasını yakalayabilirsiniz.

Ev Tekstillerini Gözden Geçirmek


İşe, yaz aylarında tercih ettiğiniz renkli ve daha ince olan ürünleri kaldırıp yerine daha kalın ve daha doğal tekstil ürünlerini yerleştirerek başlayabilirsiniz. Öncelikle yazın daha kullanışlı olan, ince kilimlerinizi kaldırabilirsiniz. Bunun yerine halılarınızı yerleştirebilir ya da köklü değişiklikler istiyorsanız toprak renklerinde kilim veya halılar alabilirsiniz. Yastık kılıflarına el atmak da bir diğer seçenek olabilir. Kırmızı, toprak rengi veya sarı tonlarında keten, tay tüyü, kadife yastık kılıfları ile farklı tasarımlar elde edebilirsiniz. Üstelik sonbahara uygun kırlent çeşitlerini kendiniz de kolayca yapabilirsiniz.

Ev tekstillerinde değişiklik yapabileceğiniz bir diğer alan ise perdeleriniz. Fonlarınızı jüt kumaşından ya da sonbahara uygun renkler ile tasarlanmış keten kumaşlardan tercih ederek evinizin havasını tamamen değiştirebilirsiniz. Ayrıca masa örtüleriniz, yatak örtüleriniz de sonbaharda değişiklik yapabileceğiniz ürünler. Son olarak koltuğunuza yine toprak renklerinde battaniye veya örtü koyarak sonbahar dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Dekorasyon Ürünlerinde Değişiklik Yapmak


Sonbahara uygun ev tekstili konusunu aradan çıkardıysanız sıra aksesuarlarda demektir. Üstelik sonbahar, tamamen doğadan yararlanabileceğiniz renkler sunduğu için çok şanslısınız. Bu mevsimde ev dekorasyonu için doğadan yararlanmak oldukça kolay. Aksesuarlarınızı, hazır olarak ahşap ve rustik tarzda aksesuar ürünlerinden seçebileceğiniz gibi sonbahar için kendi yap projelerinden de yardım alabilirsiniz. Bunun için kavanozlarınızın içine sararmış yapraklar, ağaç dalları, fındık veya cevizler yerleştirebilir ve hasır iplerle ufak dokunuşlar yapabilirsiniz. Aynı işlemi fanuslar, veya büyük dekoratif kaseleriniz için gerçekleştirmek de mümkün.

Kendinize dal parçalarından fotoğraf çerçeveleri yapabilir, en sevdiğiniz fotoğraflarla duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Böylece yemek masalarınızda, sehpalarınızda sonbahar havasını yansıtabilirsiniz. Misafirlerinizi karşıladığınız ilk yer olan kapınız için de benzer bir uygulama ile kapı süsü yapabilirsiniz. Kozalaklar, ağaç dalları, kurumuş yapraklar size yardımcı olacaktır. Artık kendi tasarımlarınızla gururlanabilirsiniz.

Duvarlarda Rustik Dokunuşlar Yapmak


Sonbahar havasını evinize yansıtırken değişiklik yapabileceğiniz bir diğer alan da duvarlarınızdır. Duvarlarınızı ahşap saat tasarımları ile değiştirerek modern dokunuşlar yapabilirsiniz. Metal detaylı ahşap saatler de imdadınıza koşacaktır. Aynı şekilde doğadan esinlenilmiş duvar süslemeleri, panolar, yazı çerçeveleri de evinize sonbahar havasını taşımanıza yardımcı olacaktır.

Aydınlatma Ürünleri ve Mumlarından Yararlanmak


Ve son olarak akşamları evinizde sonbaharın dinginliğini yaşamak, doğanın sessizliğini evinize yansıtmak için dekoratif mumları evinizin belirli köşelerine yerleştirebilirsiniz. Ahşap avizeler ile sonbaharı evinize taşıyabilir, jüt kumaş ayrıntılı aydınlatma ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Siyah metal içerikli aydınlatma ürünleri ile farklılık yaratabilirsiniz.

Serin günlerin kapımıza dayandığı günleri değerlendirerek evinizde yaptığınız bu samimi değişiklikleri odalarınıza uyguladığınız gibi balkon ve teraslarınıza da uygulayabilirsiniz. Artık sıcak kahvenizle bu yağmurlu günlerin tadını çıkarabilirsiniz.