MADAMVILA BLOG

Sonbahar Ev Dekorasyon Önerileri...
Sonbahar Ev Dekorasyon Önerileri...
En Havalı Duvar Boyası Renkleri...
En Havalı Duvar Boyası Renkleri...

Duvar Dekorunda Sanatsal Dokunuşlar

heading_title


Evlerimizde bazen farklılıklar ve bazı ufak dokunuşlar yapmak isteyebiliriz. Siz de evinizin sıradan havasından kurtulmak ve evinizde bazı değişiklikler yapmak istiyorsanız, evinizi soğuk ve özensiz gösteren boş duvarlarınızda ufak dokunuşlar yaparak büyük farklılıklar elde edebilirsiniz. Ancak herkesin uyguladığı değişiklikler yerine daha sanatsal farklılıklar yaparak doğa tutkunu, kitap sever, gezgin, araştırmacı tarzınızı duvarlarınıza yansıtabilirsiniz. Bu sayede evinizi kişiselleştirebilirsiniz. Boş duvarlarınızı evinizin odak merkezi haline getirmek için yapacağınız sanatsal dokunuşlar konusunda size duvar aksesuarlarına dair bazı önerilerimiz olacak. Duvarlarınızı güzelleştirirken dikkat edeceğiniz püf noktalarla zevkinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Hazırsanız, okumaya devam edebilirsiniz.

Duvarın Rengini Değiştirmek


Ev dekorasyonunuzda farlılık yapmak, evinize canlılık ve sanatsal bir dokunuş kazandırmak istiyorsanız duvar boyanızı yenileyebilirsiniz. Duvar renginizi değiştirerek veya duvarlarınıza farklı uygulamalar yaparak evinize yeni ve hoş bir hava kazandırabilirsiniz. Evinizin tüm duvarlarının rengini değiştirmek gibi bir amacınız yoksa duvarlarınızın belli bir bölümüne farklı desenlerde duvar kağıdı yapıştırarak, taş fayanslar monteleyerek, paletler yerleştirerek çok etkili görünümler elde edebilirsiniz. Bu sayede yaratıcılığınızı kullanarak eşsiz bir görünüm yaratabilirsiniz. En havalı duvar boyası renkleri için paylaştığımız yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.


Çerçeveler


Duvarlarınızda sanatı yansıtmanın en kolay yolu çerçevelerden yararlanmaktır. İsterseniz tek çerçeve isterseniz bir çok çerçeve kullanarak duvar dekorasyonunuzda farklılık yaratabilirsiniz. Küçük çerçevelerden veya çok büyük çerçevelerden yararlanarak, çerçevelerinize dilediğiniz fotoğrafları veya resimleri yerleştirerek kişisel zevklerinizi de ön plana çıkarabilirsiniz. Duvar aksesuarı olarak ahşap çerçeveler seçebileceğiniz gibi rustik metal çerçevelerden de yararlanabilir, hatta kendi çerçevenizi bile kolayca yapabilirsiniz. Günümüzde farklı tarzlardaki ve boyutlardaki çerçevelerin bir arada kullanılmasının da yaygın olduğunu hatırlatmak isteriz.

Aynalar


Duvarlarınızda ayna kullanmanın size sandığınızdan daha çok faydası olacaktır. Öncelikle duvar dekorasyonunda ayna tercih etmek, alana derinlik katar. Eğer siz de duvarlarınızda ayna tercih ederseniz, daha ferah bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle dar alanlara sahip olan odalarda ayna kullanımı sayesinde ortamın daha büyük gözükmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca oldukça estetik bir görünüm sağlayan aynaları farklı çerçevelerle kombinleyerek daha sanatsal bir görünüm kazanabilirsiniz.

Panolar


Günümüzde duvar dekorasyonunun en gözde aksesuarlarında en başta pano kullanımı geliyor. Üstelik panolar, farklı materyallerden üretilen modelleriyle ihtiyacınıza yönelik bir ürün ortaya koyuyor. Tel, mantar, metal ve ahşap pano ile pek çok seçenek bulmak mümkün oluyor. Özellikle farklı desen ve büyüklükte metal ve ahşap panolar, farklı desenlerin uyumuyla tasarlanarak yumuşak tonlarda estetik bir görünüm sağlıyor. Dayanıklı yapıları ile uzun yıllar boyunca evlerinizde size edecek olan metal ve ahşap panoların kullanarak duvarınızda sade ama dikkat çekici bir tarz elde edebilirsiniz. Bu panolar sayesinde, tarzınızı evinizdeki ve iş yerinizdeki her parçayla uyumlu bir şekilde yansıtabilirsiniz.

Aydınlatma Aksesuarları


Aydınlatma aksesuarlarının kullanımı ile hem sanatı evinize taşıyabilir hem de ışık oyunlarınızla evinizi sanata dönüştürebilirsiniz. Her odaya uygun farklı tasarımlara sahip aydınlatma aksesuarlarını odalarınıza yerleştirerek her odada farklı karakterler yaratabilirsiniz. Özellikle son yıllarda oldukça popüler olan ahşap aydınlatma aksesuarları ile evinizde doğayı yansıtabilir, sıcak bir dokunuş kazandırabilirsiniz. Evinizin farklı noktalarında uyum içerisinde tercih edeceğiniz mumluk, lambader, masa lambası gibi aydınlatma aksesuarları ile yatıştırıcı bir ortam yaratabilir, farklı odak noktaları oluşturabilirsiniz.

Yeni Nesil Kara Tahtalar


Kara tahta kullanımı ofis, çalışma odası, oyun odası ve hatta mutfakta kullanım için oldukça işlevsel ve sanatsal bir dekorasyon aksesuarıdır. Kara tahta, boyutu hangi büyüklükte olursa olsun kullanıldığı odaya rustik bir hava katar ve çağdaş bir görünüm sağlar. Nostaljik görünüme sahip olan kara tahta, eskiyi günümüze getirir. Yazılabilir ve silinebilir yüzeyi sayesinde pek çok kez kullanım imkanı sunar. Taşınabilir olması da oldukça yararlı bir alternatifir.

Duvar Saatleri


Günümüzde oldukça sıra dışı duvar saatler üretilmektedir. Klasik saat anlayışının dışına çıkan yeni nesil saatler ahşap ve metalik seçenekleriyle sıkça tercih edilmektedir. Üstelik büyük duvar saatleri, duvarın büyük bir bölümünü kaplayarak dikkat çekici bir odak noktası oluşturur. Siz de duvar dekorasyonunuzda bu ahşap büyük duvar saatleri tercih ederek duvarlarınızda sanatı yaşatabilirsiniz.

Ufak dokunuşlarla evlerinizin duvarında alışılmışın dışına çıkan sanatsal dekorasyon ürününe kolaylıkla ulaşabilir, evinizde kendi kişiliğinizi yansıtan alanlar oluşturabilirsiniz.