MADAMVILA BLOG

Sonbahar Ev Dekorasyon Önerileri...
Sonbahar Ev Dekorasyon Önerileri...
En Havalı Duvar Boyası Renkleri...
En Havalı Duvar Boyası Renkleri...

Duvar Dekorasyonunun Püf Noktaları

heading_title


Evlerimizin her odasının dekorasyonunda özellikle dikkat ettiğimiz duvarlar, uygun aksesuarlarla taçlandırıldıklarında yeni trendlere uygun tasarımları yakalamak mümkün hale geliyor. Eğer siz de evinizde değişiklik yapmak istiyorsanız duvar dekorasyonuna dair püf noktaları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Uygun Renk Boyaları, Doğal Taşlar veya Duvar Kağıtları


Duvar dekorasyonunda duvar renklerinin seçimi ilk sırada yer alıyor. Duvarlarınızı her zaman moda olan ve her tarza uygun olan bej, beyaz, krem, gri gibi sade renklerle boyayabileceğiniz gibi canlı renklerle farklılık da yaratabilirsiniz.

Ayrıca, teknolojiyle birlikte işimizi seçim konusunda daha da zorlaştıran yeniliklerle daha farklı tasarımlar yaratabilirsiniz. Evinize enerji kazandıran duvar renklerine ek olarak son yıllarda oldukça moda olan, doğayı evinize taşıyan taş detaylardan yararlanabilirsiniz. Duvarlarınızın bir bölümünü, ev tasarımınıza uygun taşlarla döşeyip farklılık yaratabilirsiniz. Üstelik aynı fikri ahşap detaylarla da yakalayabilirsiniz. Duvar dekorasyonu için özel olarak üretilmiş olan ahşap ürünlerle duvarların bir kısmını kaplayabilirsiniz.

Eğer desenli ve kolayca uygulayabileceğiniz başka bir yol arayışındaysanız duvar kağıtları tam size göre. Pek çok çeşit arasından doğa esintili, rustik tarzda duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. Üstelik son yıllarda suya ve zamana karşı daha dayanıklı hale gelen duvar kağıtları sayesinde uzun vadede olumlu sonuçlar sağlayabilirsiniz. Kendiniz de uygulayabileceğiniz bu önerilerle evinize eşsiz bir hava katabilirsiniz.

Duvar Saatleri


Evlerimizin olmazsa olmaz ihtiyaçlarından olan duvar saatleri, duvar dekorasyonunda da en çok yararlanılan ürünler arasında bulunuyor. Pek çok seçenek arasından, sevdiğiniz modelleri tercih ederek kendi kişisel tarzınızı yansıtabilirsiniz. Son yıllarda oldukça yaygın olan metal duvar saatleri ile evinize farklı dokunuşlarda bulunabilirsiniz. Hiçbir zaman modası geçmeyen ahşap duvar saatleri ile rustik yaşam tarzını evinize yansıtabileceğiniz gibi doğallığı da evinize taşıyabilirsiniz. Mobilyalarınıza uygun vintage tarzdaki saatlerle tasarımınızı tamamlayabilirsiniz.

Dekoratif Raflar


Hem ahşap hem de ferforje tarzında tercih edebileceğiniz dekoratif raflar ile hem kendinize fazladan yaşam alanı sağlayabilir hem de duvar dekorasyonunuza farklı bir hava katabilirsiniz. Raflarınızın üzerine yerleştireceğiniz, kişiliğinizi yansıtan ve sevdiğiniz kitaplar, ev tasarımınıza uygun ev aksesuarları ile duvarlarınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Fotoğraf Çerçeveleri


Modası hiç geçmeyen, her daim yılların zaman sayacı olan fotoğraf çerçevelerini, duvar dekorasyonunun vazgeçilmez parçaları arasında sayabiliriz. Oldukça fazla sayıda tasarım ile üretilmiş olan çerçevelerin içinden, kendi zevkinize uygun olan modelleri seçerek sevdiğiniz anları ölümsüzleştirebilirsiniz. Farklı renklerden veya ferforje ürünlerden yararlanabileceğiniz gibi ahşap ve metal detaylarla tasarlanmış, son yıllarda özellikle doğaseverler tarafından daha çok tercih edilen çerçevelerle farklılık yaratabilirsiniz.

Posterler


Teknolojinin gelişmesi ve tasarıma ait algının değişmesiyle birlikte poster tasarımları da çeşitlilik ve farklılık kazandı. Artık aynı posterin farklı tarzlarda üretilmiş modellerini ile sıkça karşılaşabilir, sevdiğiniz tarzda posterlere kolayca ulaşabilirsiniz. Sevdiğiniz şehirler veya ülkeler, filmler, müzisyenler duvarlarınızda size eşlik edebilir. Uygun çerçevelerle zenginleştirebileceğiniz posterlerle misafirlerinize sanat cümbüşü sunabilirsiniz.

Sevdiğiniz Sözler


Son yıllarda güzel sözleri farklı tasarımlarla birleştirerek evlerimizde yer vermek de oldukça moda. Üstelik bu trend o kadar çok yayıldı ki eminim evinizin tüm duvarlarını bu çerçevelerle kaplamak isteyeceksiniz. Hem metal hem de ahşap olabilen panolar yerine kara tahta panoları da tercih edebilirsiniz. Sayısız seçeneğe ek olarak bu panoları kendiniz de üretebilirsiniz. Ahşap ürünler üzerine yazdığınız sözlere duvarlarınızda yer verebilirsiniz.
Duvar dekorasyon fikirleri ile mevcut dekorasyonunuzu güncelleyebilir, kendi özel alanlarınızı kişiselleştirerek tarzınızı yansıtabilirsiniz. Artık eviniz daha seveceğiniz bir hale geldiğinize göre kendinizle gurur duyabilir, evinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Duvar dekorunda sanatsal dokunuşlar için paylaştığımız yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.