MADAMVILA BLOG

Sonbahar Ev Dekorasyon Önerileri...
Sonbahar Ev Dekorasyon Önerileri...

En Havalı Duvar Boyası Renkleri

heading_title


Ev dekorasyonunuzda mobilyanız, aksesuarlarınız ve odanın rengi arasında bir renk uyumu olması önemlidir. Bu nokta üzerine düşünülmezse karmaşık ve yorucu bir ortam oluşur. Siz de duvar renklerinizde farklılıklar yaratarak evinize daha şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Duvarlarınızı bir sanat harikasına dönüştürebileceğiniz, her tarza uygun ve her zaman gözde olan renk önerileri ile evinizde harikalar yaratabilirsiniz. Duvar dekorasyonunuzda siz de değişiklik yapmak istiyorsanız, yazımızdaki en popüler duvar boyası renklerini ve dekorasyon önerini inceleyebilir, kendi tarzınıza uygun rengi seçebilirsiniz.

Evinizin boyasında dikkat edeceğiniz bazı püf noktalara özellikle dikkat etmelisiniz. Rengi değişecek olan oda eğer küçük bir odaysa açık tonlardan faydalanmanız daha iyi olacaktır. Böylece odanın daha aydınlık ve büyük gözükmesini sağlayabilirsiniz. Odanız oldukça küçükse, derinlik algısı katmak için birbiriyle uyumlu farklı renk tonları kullanarak odayı daha büyük gösterebilirsiniz. Eğer koyu renk duvar boyası tercih edecekseniz, odanın büyük olmasına dikkat etmelisiniz. Yeterince büyük bir odaya sahipseniz gönül rahatlığıyla koyu renklerden yararlanabilirsiniz.

Beyaz ve Tonlarının Sadeliği


Duvar boyası tarihinde en çok kullanılan ve modası hiç geçmeyen renklerden en önemlisi beyaz renk ve tonlarıdır. Yüzlerce ton seçeneği sunan beyaz, evinizi daha aydınlık göstererek daha şık bir tarz elde etmenizi sağlar. Üstelik evinizin tarzı nasıl olursa olsun! Her türlü tasarıma izin veren beyaz renginin farklı tonlarını, evinizde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Siyah içerikli aksesuarlardan ahşap ürünlere, beyaz renkli aksesuarlardan rengarenk tarza kadar her türlü dekorasyona maksimum uyum sağlamasıyla meşhur olan beyaz ve tonlarının tadına doyamayacaksınız.

Bej Renginin Dinginliği


Bej rengi, beyaz tonları arasında en çok karşılaşılan renklerden biridir. Hiçbir zaman modası geçmeyen bej rengi ile duvarlarınızda sade dokunuşlar yapabilirsiniz. Üstelik ev dekorasyonunuzda her renge uyum sağlayan bej rengi ile isterseniz yaz aylarında rengarenk aksesuarlar kullanabilir, isterseniz sonbahar ve kış aylarında ahşap ürünlerle rustik bir tarz yakalayabilirsiniz. Vintage dekorasyon ürünleriyle de oldukça yakışan bu renk ile çeşitlilik sağlayabilirsiniz.

Grinin Uyumu


Son yıllarda oldukça tercih edilen gri renk, hem fazla ton seçeneği sunuyor hem de stil sahibi odalarınızla uyum sağlıyor. Özellikle koridor ve salonlarda tercih edilen gri renk, spor ayrıntılı dekorasyonlarla oldukça uyum sağlıyor. Beyaz aksesuarlarla da oldukça yakışan gri rengi, evinizde tercih edebilirsiniz.

Kırmızının Çarpıcılığı


Çok ışık alan ve özellikle ahşap dekorasyonun ağırlıklı olduğu odalara çok yakışan kırmızı renk, yıllardır sıkça tercih ediliyor. Oldukça sıcak bir ortam oluşturan kırmızı renkli duvar boyasını tercih ettiğinizde, evinizin duvarlarını ahşap saatlerle, ahşap tablolarla ve avizelerle dekore edebilirsiniz. Böylece oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sarı ve Turuncunun Sıcaklığı


Daha çok çocuk odalarında tercih edilen sarı ve turuncu renkler, diğer odalarda da kullanılması durumunda farklı tasarımlar yaratabiliyor. Özellikle sarı rengin, konsantrasyonu arttırdığı biliniyor. Kırmızı renk gibi kan akışını hızlandıran turuncu renk de daha canlı ve hareketli bir oda oluşmasına yardım ediyor.

Mavinin Sakinliği


Mavinin hem açık hem de koyu tonları, yıllardır tercih ediliyor. Özellikle stil sahibi evlerde sıkça göreceğiniz mavi ve tonlarını, ahşap ve vintage tarzdaki mobilya ve aksesuarla kullanarak uyum yakalayabilirsiniz. Açık mavinin beyaz ile uyumu, koyu mavinin ise ahşap ile uyu sayesinde duvar ve ev dekorasyonunuzda mükemmelliği yakalayabilirsiniz. Eğer hala denemediyseniz bir değişiklik yapıp mavi rengi deneyebilirsiniz.

Evinizin tarzına göre uygun duvar rengini seçerek evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Evinizde sık sık değişiklik yapan biriyseniz tek tasarıma izin veren renklerden kaçınmalısınız. Odanızın büyüklüğüne, mobilyalarınıza, zevkinize göre seçtiğiniz duvar renginizin tadını çıkarabilirsiniz.